Długowieczność.org

Monitorujemy i organizujemy informacje, publikacje dotyczące możliwości przedłużenia życia ludzkiego

Czy ludzie będą mogli żyć wiecznie? – TODAY.com

| 0 comments

Amerykańska telewizja TODAY w magazynie „How to live to 100″ stara się dowiedzieć czy w świetle najnowszych odkryć naukowych ludzie będą mogli w przyszłości żyć wiecznie. Coraz większa ilość naukowców zaczyna traktować starzenie nie jako naturalny, nieodwracalny proces lecz jako problem, który można rozwiązać. W magazynie poinformowano o badaniach dotyczących odwracania procesu starzenia takich jak regeneracja tkanek i organów, komórki macierzyste, technologie komputerowe.

Aubrey de Grey mówi o kumulacji uszkodzeń i zanieczyszczeń w organizmie. Wyizolował on enzym bakterii, który eliminuje ten problem i jest szansa iż będzie działał także w przypadku człowieka.

Amerykański genetyk molekularny Bill Andrews stworzył suplement spowalniający skracanie się telomerów, co jak się przypuszcza jest jednym z poważnych przyczyn starzenia. „Literatura pozwala potwierdzić z 95% pewnością, że jeśli znajdziemy sposoby na wydłużenie telomerów będziemy w stanie odwrócić proces starzenia” – twierdzi Andrews.

W programie rozsądnie podsumowano, że nie chodzi tylko o wydłużenie życia ale przede wszystkim wydłużenie okresu dobrego zdrowia. Opisane badania znajdują się dopiero w początkowej fazie a przewidywany czas wykorzystania powstałych w ich efekcie terapii oceniono na około 20 lat.

Źródło: today.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.