Długowieczność.org

Monitorujemy i organizujemy informacje, publikacje dotyczące możliwości przedłużenia życia ludzkiego

Google Calico – nowy projekt aby wydłużyć nasze życie

| 0 comments

Okładka TIME: Google Calico

Okładka TIME: Google Calico

Google zakłada nowe przedsiębiorstwo Calico, którego podstawowym celem ma być spowolnienie, powstrzymanie procesu starzenia.

Firma będzie prowadzić badania w dziedzinie opieki zdrowotnej dotyczące procesu starzenia i związanych z tym zjawiskiem chorób. Do tego celu mają być wykorzystane ogromne możliwości technologiczne i przetwarzania danych. Powstanie Calico ogłoszono 18.09.2013 w oficjalnym komunikacie a także w poście na Google+, które zawierają podstawowe informacje o projekcie.

Podejmowane w ramach projektu działania są długoterminowe. Prace rozpoczęte obecnie mają doprowadzić do realizacji celów w długim horyzoncie czasowym. Wysiłki naukowców mają doprowadzić do poprawy jakości życia ludzi, przezwyciężania dolegliwości związanych ze starzeniem takich jak m.in. degeneracja fizyczna, umysłowa czy choroby śmiertelne.

Decyzję o powołaniu do życia tego przedsięwzięcia podjął Larry Page – współzałożyciel i CEO Google.  Szefem spółki ma natomiast zostać biochemik Arthur D. Levinson, przewodniczący zarządu firm Genentech i Apple.

Magazyn Time w wydaniu z 30.09.2013 uczynił powstanie Calico tematem numeru, tematem z okładki. Artykuł Google vs. Death zawiera dodatkowe komentarze, które pozwalają nam przewidywać wielką skalę całego projektu.

Oficjalna witryna Google Calico: http://www.calicolabs.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.