Długowieczność.org

Monitorujemy i organizujemy informacje, publikacje dotyczące możliwości przedłużenia życia ludzkiego

Hipnotyzujący filmik: Symulacja procesu starzenia w 5 minut

| 0 comments

Anthony Cerniello "Danielle"

Anthony Cerniello „Danielle”

Anthony Cerniello stworzył oszałamiające video pokazujące stopniowe starzenie. W pięć minut młoda dziewczynka zmienia się w starszą kobietę.

Wszystko dzieje się bardzo powoli, niemal niezauważalnie, zupełnie jak w rzeczywistości. Ciężko jest wskazywać na bieżąco kolejne pojawiające się na twarzy kobiety efekty starzenia. Jednak w miarę upływu czasu czujemy, że dokonuje się jakaś przemiana.  Stopniowo, krok po kroku dostrzegamy coraz większą liczbę zmian. Pojawiają się kolejne zmarszczki, zmienia się wygląd skóry, włosów, ust oraz oczu.

Starzejąca się kobieta z filmu nie jest jednak jedną osobą. Anthony Cerniello, nowojorski reżyser filmów krótkometrażowych, poprosił swoją przyjaciółkę Danielle o pozowanie do zdjęć. Fotografie wykonano także kobietom ze starszego i młodszego pokolenia jej rodziny, które były najbardziej podobne do modelki. Następnie dzięki specjalistom z zakresu animacji i modelowania trójwymiarowego udało się połączyć obrazy w materiał video pokazujący subtelnie postępujące oznaki upływu czasu.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.