Długowieczność.org

Monitorujemy i organizujemy informacje, publikacje dotyczące możliwości przedłużenia życia ludzkiego

Ray Kurzweil: 3 suplementy aby dożyć do Osobliwości

| 0 comments

Ray Kurzweil 3 suplementy

Jeżeli przeżyjesz jeszcze 34 lata masz szansę żyć wiecznie – mówi futurysta Ray Kurzweil. W zamieszczonym poniżej nagraniu mówi o trzech podstawowych suplementach diety, które mają pomóc dożyć do tzw. Osobliwości (ang. Singularity) czyli punktu w przyszłym rozwoju cywilizacji, w którym otworzą się zupełnie nowe możliwości.

Ray Kurzweil bierze 150 tabletek dziennie co stanowi 70-80 różnych substancji. Z każdą z nich związana jest inna historia. Sam komentuje to w ten sposób: „Można przypuszczać, że to bardzo radykalny program ale tak naprawdę jest bardzo konserwatywny ponieważ wszystko co robię jest dobrze udowodnione. Starzenie nie ma jednej przyczyny, jest związane z wieloma rzeczami”. Jako trzy najważniejsze suplementy diety ze swojej listy wymienia:

  1. Koenzym Q10 (ang. Coenzyme Q10) jest bardzo ważny jako przeciwutleniacz, antyoksydant, szczególnie dla osób w zaawansowanym wieku.
  2. Fosfatydylocholina (Phosphatidylcholine) odnosi się bezpośrednio do poważnego procesu starzenia. Substancja ta jest jest głównym komponentem błon komórkowych w komórkach naszego ciała i wyczerpuje się wraz z upływem czasu. Między innymi dlatego skóra osób starszych traci jędrność a narządy nie pracują właściwie.
  3. Witamina D jest także bardzo ważna, być może nawet najważniejsza. Istnieje ogromna liczba badań i zgoda co do tego, że może zapobiegać wielu chorobom w tym m.in. rakowi – mówi Kurzweil.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.